Starter 8. september 2026
Boostersamling – kurs i tale og sceneskrekk
Har du tidligere deltatt på kurs i tale- og sceneskrekk og ønsker repetisjon og enda mer praktisk trening i å snakke foran andre? Da er dette kurset for deg! Synes du det er vanskelig å ta ordet i en forsamling eller holde presentasjoner? Unngår du situasjoner der du må snakke foran andre, eller bruker du […]
Meld deg på kurset
Om dette kurset
Har du tidligere deltatt på kurs i tale- og sceneskrekk og ønsker repetisjon og enda mer praktisk trening i å snakke foran andre? Da er dette kurset for deg!
Synes du det er vanskelig å ta ordet i en forsamling eller holde presentasjoner? Unngår du situasjoner der du må snakke foran andre, eller bruker du mye tid på å grue deg i forkant? Da kan dette kurset være nyttig for deg.
Taleskrekk kan behandles. På kurset lærer du hvordan du kan håndtere angstfølelser og negative tanker knyttet til muntlige prestasjoner. Du får konkrete verktøy og praktisk trening i trygge rammer – enten utfordringene oppstår i jobb, studier, på scenen eller i andre situasjoner.
Kurset kombinerer undervisning, teknikktrening og eksponeringsøvelser, med særlig vekt på praktisk øving og mengdetrening.
Kurset består av én samling på 120 minutter.
Kursplan
Dato for samlingen er 08.09 – kl 13-15
Kurset er egnet for:
- Ungdom og voksne som opplever presentasjonsangst, tale- og sceneskrekk i noe grad, og ønsker en rask innføring for deretter å få testet ut i praksis.
- Om du ønsker en mer grundig gjennomføring og et kurs som går over 3 dager, anbefaler vi å melde seg på selve kurset i tale og sceneskrekk som går over 3 ganger.
- https://angstklinikken.no/kurs/kurs-i-tale-og-sceneskrekk/
- Du som har vært i gjennom kurs i tale og sceneskrekk tidligere, men ønsker rask repetisjon og mer mengdetrening
- De som unngår presentasjoner på jobb eller studier.
- Personer som bruker mye tid på å grue seg til å ta ordet
- De som vil lære ny måte å håndtere nervøsitet og prestasjonsangst, basert på kognitiv terapi
- Ansatte, studenter og andre som må snakke foran en gruppe
Informasjon
Lokasjon: Kurset vil bli holdt i egnet kurslokale der vi (Angstklinikken) holder til: Universitetsgata 14, 0187 Oslo.
Vi regner med ca 5-8 deltakere.
Kurset holdes av psykologspesialist Mari Norman og psykolog Øystein Eldegard
Prisen på kurset er kr 1490.
Ta kontakt på oystein@angstklinikken.no for mer informasjon.
8. september 2026, kl. 13:00
Angstklinikkens lokaler